S H A R E P O I N T C E N T E R

کاربردهای شیرپوینت

کاربرد شیرپوینت از سازمانی به سازمان دیگر متغیر است. این محصول شامل طیف وسیعی از قابلیت‌هاست که اکثر آن‌ها دارای قابلیت سفارشی‌سازی و امکاناتی برای مدیریت بهتر هستند. رایج‌ترین کاربردهای شیرپوینت شامل موارد زیر می‌باشد:


مدیریت محتوای اسناد سازمانی :

شیرپوینت به ما اجازه ذخیره‌سازی، بازیابی، جستجو، آرشیو، ردیابی، مدیریت و گزارش‌گیری از اسناد و رکوردهای الکترنیکی را می دهد. عملکردهای شیرپوینت براساس قوانین مدیریت اطلاعات بسته به نیاز سازمان طراحی می شود. همچنین از قابلیت جستجوی پیشرفته و استفاده از graph نیز بهره‌مند است. مدیریت محتوا از مهم‌ترین کاربرد شیرپوینت است.

 یکپارچه‌ سازی شیرپوینت با ویندوز و آفیس :

یکپارچه سازی شیرپوینت با ویندوز و آفیس، اجازه ویرایش و تعامل بین کاربران مختلف بصورت همزمان بر روی یک سند یا فایل را با رعایت اصول حقوقی اطلاعات و رمزگذاری‌های پیشرفته به این نر‌م‌افزار می دهد.

اینترانت و شبکه اجتماعی :

اینترانت شیرپوینت یا پورتال داخلی شیرپوینت روشی جهت تمرکز بر روی دسترسی به اطلاعات و اپلیکیشن‌های سازمانی است. شیرپوینت ابزاری است که به سازمان‌ها در راستای ارتباطات داخلی و طراحی سامانه‌های سفارشی‌سازی شده کمک می‌کند. این کاربرد شیرپوینت به سازمان‌ها جهت افزایش مشارکت کاربران، تمرکز بر مدیریت فرایند، کاهش هزینه ورود کاربران جدید، ارائه ابزارهایی برای ثبت و اشتراک گذاری دانش درونی آن‌ها (مانند سایت‌های ویکی) کمک خواهد کرد.

ایجاد تعاملات و همکاری‌های درون سازمانی :

شیرپوینت دربردارنده قابلیت‌های همکاری گروهی از جمله برنامه زمان بندی پروژه (یکپارچه با Outlook and Project)، شبکه‌های اجتماعی، صندوق‌های پستی مشترک، ذخیره سازی اسناد پروژه و تعاملات مابین آنها است. گروه‌بندی در شیرپوینت براساس مفهوم سایت‌های تیمی "Team Site" است.

سرویس میزبانی فایل :

شیرپوینت سرور میزبان سرویس OneDrive for Business است که اجازه ذخیره‌سازی و همگام سازی اسناد شخصی کاربر، همچنین امکان اشتراک گذاری همان فایل‌های عمومی یا خصوصی اسناد را می‌دهد که با دیگر سرویس‌های مایکروسافت مانند microsoft exchange server برای ایجاد یک personal cloud ترکیب شده است. این کاربرد شیرپوینت اغلب با سرویس‌هایی مانند Box یا Dropbox مقایسه می‌شود.

ایجاد سامانه های سفارشی سازی شده بر پایه وب :

مورد دیگری از کاربردهای شیرپوینت قابلیت توسعه سامانه‌های مورد نیاز با قابلیت سفارشی سازی است که بر روی بستر وب استفاده می شود. طراحی این سامانه ها به سرعت قابل پیاده سازی بوده و توسعه دهندگان سامانه‌های سازمانی از قابلیت‌های مدیریت امنیت و اطلاعات شیرپوینت در انواع مختلف سیستم عامل‌ها و سناریوها استفاده می‌کند.

اکسترانت پورتال :

       اکسترانت به محیطی گفته که کاربران خارج از سازمان، شرکت های همکار و مشتریان و کارفرمایان به بخشی از داده‌های داخلی شرکت دسترسی داشته باشند.

شیرپوینت می‌تواند با استفاده از امکان محافظت از اطلاعات از طریق نام کاربری و پسورد به کاربران خارج از سازمان نیز دسترسی لازم به بخش‌هایی از اطلاعات جهت کسب کار مشترک را بدهد.

در شیرپوینت میتوان با استفاده از امکان Alternate Access Mapping کاربران داخل و خارج از سازمان هر کدام از طریق آدرس URL اختصاصی خود به شیرپوینت وصل شوند و همچنین هر کدام از آن‌ها می‌توانند با تکنولوژی احراز هویت متفاوت (Authentication) به شیرپوینت دسترسی داشته باشند.

سایت اینترنتی :

       با استفاده از فعال‌کردن تعدادی از ویژگی‌های شیرپوینت، می‌توانیم از آن برای مدیریت وب سایت‌های عمومی بزرگتر استفاده کنیم.

چارچوبی برای تولید سیستم‌های نرم افزاری :

      شیرپوینت بر روی چارچوب ASP.Net ساخته شده است و با ایجاد یک لایه اضافه‌تر به شما کمک می کند تا برای تولید سیستم‌های نرم افزاری جدید نیازمند تولید و سفارشی‌سازی کدهای کمتری باشید.

ارائه یک تجربه کاربری ساده

شیرپوینت برای ارائه یک تجربه کاربری سازگار که نحوه تعامل افراد با محتوا، فرایندها و داده‌های کسب و کار را ساده می کند، با برنامه‌های کلاینت دسکتاپ، ایمیل و مرورگرهای وب کاملاً یکپارچه شده است که این موضوع به ما در بکارگیری خدمات و ساده کردن پذیرش محصول کمک می‌کند.

تسهیل فعالیت‌های روزانه کسب و کار

در ابتدا، ردیابی و گزارش فعالیت‌های کسب و کاری رایج مانند پیگیری مسائل، بررسی و تصویب اسناد و جمع آوری امضا، از روندکاری متفاوت و مبتکرانه بهره‌مند شوید. در شیرپوینت می توانید این فعالیت‌ها را بدون نیاز به  برنامه‌نویسی انجام بدهید. یکپارچگی کامل با برنامه‌های کاربردی کلاینت آشنا، ایمیل و مرورگرهای وب تجربه ساده و سازگاری را برای شما فراهم می‌آورد.

ارتباط کارمندان با اطلاعات و تخصص

جستجوی سازمانی، داده‌های کسب و کار را به همراه اطلاعاتی در مورد اسناد، افراد و صفحات وب را شامل می‌شود تا بتواند نتایجی جامع و مرتبط تولید کند. در شیرپوینت ویژگی‌هایی مانند حذف موارد تکراری، هشدارها و تصحیح املا، ارتباط نتایج را بهبود می‌بخشد، پس میتوان موارد مورد نیاز را به راحتی پیدا کرد.

سرعت بخشی به فرآیندهای کسب و کار مشترک در شیرپوینت

در شیرپوینت بدون کدنویسی، می توانید از راه‌حل‌های مبتنی بر فرم‌های هوشمند و الکترونیکی برای جمع‌آوری اطلاعات مهم کسب و کار از مشتریان، شرکا و تأمین کنندگان، از طریق یک مرورگر وب استفاده کنید. قوانین اعتبارسنجی داده‌های داخلی به شما کمک می‌کند تا داده‌های دقیق و سازگار که می‌توانند به طور مستقیم در سیستم‌های back-end ادغام شوند را جمع آوری کنید تا از افزونگی و خطاهایی که نتیجه‌ی ورود دوباره داده‌های دستی است، جلوگیری کنید.

اشتراک گذاری بدون فاش شدن اطلاعات حساس و مهم

به کارمندان خود اجازه دسترسی به صفحات گسترده اکسل را از یک مرورگر وب از طریق اجرا خدمات اکسل روی شیرپوینت بدهید. از این صفحات گسترده برای حفظ و به اشتراک گذاشتن کارآمد و مؤثر یک نسخه اصلی و به‌روز شده و در عین حال کمک به محافظت از هرگونه اطلاعات اختصاصی موجود در اسناد، مانند مدل‌های مالی، استفاده کنید.

برآورده کردن نیازهای نظارتی

با تعیین تنظیمات امنیتی، سیاست‌های ذخیره سازی و سیاست‌های حسابرسی برای مستندات کسب و کار مطابق با مقررات توافقی، می‌توانید مطمئن شوید که اطلاعات حساس کسب و کار شما کنترل و مدیریت می‌شوند و خطر شکایت از سازمان خود را کاهش می‌دهید.

مدیریت و بازآفرینی مؤثر محتوا

کاربران کسب و کار و نویسندگان محتوا می‌توانند محتوا را برای تأیید و استقرار برنامه‌ریزی شده در سایت‌های اینترانت یا اینترنت، ایجاد کرده و آن را ارسال کنند. در شیرپوینت مدیریت محتوای چند زبانه از طریق قالب‌های کتابخانه‌ای جدید که به طور خاص برای حفظ ارتباط بین نسخه اصلی و ترجمه‌های مختلف از یک سند طراحی شده‌اند، ساده شده است.

ساده سازی دسترسی به داده‌های کسب و کار

برای کاربران خود، از طریق شیرپوینت امکان دسترسی به داده‌های کسب و کار در سیستم‌های line-of-business مانند Microsoft CRM را فراهم کنید. کاربران همچنین می توانند با سیستم‌های کسب و کار از طریق یک مرورگر به وسیله یک اتصال back-end در تعامل باشند و نماهای شخصی‌سازی شده‌ای را ایجاد کنند. مخازن اسناد مدیریت شده در سطح سازمانی به سازمان‌های شما در ذخیره و سازماندهی اسناد کسب و کار در یک مکان مرکزی کمک می کنند.

ارائه یک پلتقرم واحد و یکپارچه  در شیرپوینت

شیرپوینت بر روی یک معماری قابل ارتقا و باز، همراه با پشتیبانی از خدمات وب و استانداردهای قابلیت همکاری مانند XML و پروتکل دسترسی آسان به اشیا (SOAP) ساخته شده است. این سرویس دارای رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (APIs) باز و غنی و کنترل کننده‌های رویداد برای لیست ها و اسناد است. این ویژگی‌ها برای سرمایه‌گذاری جدید فناوری اطلاعات غیر مایکروسافت، یکپارچه‌سازی با سیستم‌های موجود و انعطاف پذیری را ارائه می‌دهند.

توانایی کارمندان برای گرفتن تصمیم‌های آگاهانه

شیرپوینت ایجاد پورتال‌های هوشمندی کسب و کار (BI) فعال و تعاملی و زنده که اطلاعات مهم کسب و کار را با استفاده از قابلیت‌های یکپارچه BI مانند داشبوردها، وب پارت‌ها، کارت‌های امتیازی، شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPIs) و داده‌های کسب و کار، از منابع متفاوت جمع‌آوری کرده و نمایش می‌دهند، آسان می‌سازد. در شیرپوینت سایت‌های Centralized Report Center مکان واحدی را برای قرار دادن آخرین گزارش‌ها، صفحات گسترده یا KPIها در اختیار کاربران می‌گذارند.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آخرین نوشته ها