S H A R E P O I N T C E N T E R

برای اینکه ارتباط شیرپوینت، Lync و Nintex را برقرار کنیم باید به صورت زیر عمل کنیم:


 اولین کاری که در سرور شیرپوینت انجام می‌دهیم نصب سرویس SMTP است تا بتوانیم در ادامه تنظیمات آن را در شیرپوینت فعال کنیم، البته اگر در شبکه خود از ایکسچنج استفاده می کنید، این مرحله را لازم نیست انجام دهید.

وارد سرور شیرپوینت خود شوید و Server Manager را اجرا کنید و به مانند شکل زیر سرویس SMTP را به مانند شکل زیر فعال کنید:

1

در مرحله بعد وارد قسمت مدیریتی شیرپوینت شوید و به مانند شکل زیر  بر روی Configure Incoming E-mail کلیک کنید:

2

3

به مانند شکل در قسمت شماره‌ی یک گزینه‌ی Yes را انتخاب کنید و در قسمت شماره‌ی 2 آدرس سرور شیرپوینت خود را که سرویس SMTP روی آن فعال کردید را وارد کنید و بر روی ok کلیک کنید.

4

در مرحله‌ی بعد به مانند شکل بالا وارد قسمت مدیریتی Nintex شوید و در صفحه باز شده بر روی شماره‌ی 2 کلیک کنید.

5

در شکل بالا و در قسمت شماره‌ی 1 آدرس سرور شیرپوینت را وارد کنید، و در قسمت شماره‌ی 2 و 3 یک نام کاربری به همراه نام دومین وارد کنید و صفحه را رو به پایین Scroll کنید. 

6

 در شکل بالا که مهمترین بخش است، شما اول باید یک کاربر برای این کار ایجاد کنید و در سرور Lync یا Skype معرفی کنید، بعد از اینکه این کار را انجام دادید باید در قسمت شماره 1 گزینه‌ی OCS/Lync را انتخاب کنید، در قسمت شماره‌ی 2 باید آدرس SIP کاربر لینک را به مانند شکل وارد کنید و قسمت شماره 3 هم نام دومین به همراه نام کاربر را وارد و رمز عبور آن را هم وارد کنید، بعد از این کار در قسمت شماره‌ی 4 آدرس سرور Lync یا Skype را وارد کنید و بر روی ok کلیک کنید، بعد از این کار اگر همه چیز را به درستی وارد کرده باشید اطلاعات ذخیره خواهد شد اگر نه که با خطا مواجه خواهید شد.7

 اگر در قسمت قبل همه چیز اوکی بود در شکل بالا بر روی LazyApproval Settings کلیک کنید.

 

8

 در شکل بالا دو گزینه‌ی Yes را انتخاب کنید و نام کاربری که در قسمت قبل ایجاد کردید را در این قسمت وارد و بر روی ok کلیک کنید تا همه چیز برای ارسال پیام از طریق Nintex به  Lync فعال شود.

بعد از اینکار باید وارد سایت شیرپوینتی خود شویم و در جایی که برای کاربران کارهای روزانه آنها قرار می گیرد یک جریان کاری ایجاد کنیم .

9

مثلاً در شکل بالا وارد صفحه مورد نظر شدیم و بر روی WorkFlow کلیک کردیم.

10

من برای تست یک Action  با نام assign To do task به لیست اضافه کردم و بر روی آن دوبار کلیک کردم تا شکل بعد ظاهر شود. 

11

در قسمت شماره‌ی یک و در قسمت Assignees نام کاربری که باید به آن اطلاع داده شود را وارد کنید و در قسمت پایین هم یک نام به دلخواه وارد کنید و وارد قسمت 2 یعنی Task Notification شوید.

12

در شکل بالا گزینه‌ی IM را انتخاب کنید تا اطلاع رسانی از طریق Lync انجام شود ، بعد از این کار اطلاعات را Save کنید.

13

14

بعد از Save جریان کاری را با نام دلخواه خود Publish کنید، البته وارد Workflow Setting شوید و گزینه‌ی اجرای اتوماتیک را فعال کنید، بعد از این کار اگر در صفحه مورد نظر کار جدیدی ایجاد شود به مانند مثال زیر یک پیغام برای فرد مورد نظر ارسال خواهد شد.

15

برقراری ارتباط میان شیرپوینت، Lync و Nintex

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آخرین نوشته ها