×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 12746
-->

ایجاد گزارشهای جذاب با Power BI

نویسنده :  

وجود گزارشات در هر صنعتی ضروری است. Power BI یک برنامه رایگان مایکروسافت است که برای تجزیه و تحلیل عملکرد کسب و کارها و تجارت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سرویس کمک می کند تا داده های خود را متصور کنید، آن را در سازمان خود به اشتراک بگذارید و یا آن را در برنامه یا وب سایت خود قرار دهید. 

وجود گزارشات در هر صنعتی ضروری است. مدیر هر سازمانی می خواهد پیشرفت شرکت خود را در هر ماه، شش ماه و یا یک سال مشاهده کند. روش های مختلفی برای تهیه گزارش وجود دارد که اینکار را می توان از طریق نمودارهای ستونی، گرد (Pie ها) و یا به صورت جدول انجام داد. از ابزارهای بسیاری در ساخت آنها می توان استفاده کرد که یکی از آن ها Power BI Desktop است.

Power BI یک برنامه رایگان مایکروسافت است که برای تجزیه و تحلیل عملکرد کسب و کارها و تجارت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سرویس کمک می کند تا داده های خود را متصور کنید، آن را در سازمان خود به اشتراک بگذارید و یا آن را در برنامه یا وب سایت خود قرار دهید. همچنین می توانید گزارشات خود را با استفاده از سرویس Power BI به اشتراک بگذارید. بدون شک بهترین امکانات برای به روز رسانی روزانه داده هایتان را در اختیارتان قرار می دهد و دیگر نیازی به به روز رسانی روزانه داده ها توسط کاربر نیست.

Power BI Desktop می تواند گزارش های پیچیده و بصری غنی ایجاد کند که بعضی اوقات برنامه های دیگر قادر به انجام آن نیستند. به عنوان مثال اتصال به داده. می توانید به چندین منبع داده وصل شوید ، اما چگونه می توانید به داده ها که اولین قدم برای تهیه گزارش ها است متصل شوید ؟

 

شروع کار با Power BI Desktop

برای شروع کار با DesktopPower BI ، ابتدا باید برنامه را دانلود و نصب کنید. دو روش برای ایجاد (نصب) Power BI وجود دارد: Power BI Desktop را از سایت دانلود کرده و یا Power BI را از Windows store (فروشگاه ویندوز) دریافت کنید. پس از نصب برنامه ها و ابزارها، اکنون می توانید کار با آن را شروع کنید.

 

Connect to Data اتصال به داده

منابع مختلف زیادی وجود دارد که می توانید از طریق Power BI Desktop به آنها متصل شوید. برای اتصال به یک منبع داده ، دکمه Home را انتخاب کرده و سپس گزینه
 
Get Data> More را انتخاب کنید. در تصویر زیر پنجره Get Data را نشان می دهد که کلیه دسته بندی های داده ها در برنامه و مقوله هایی را که Power BI Desktop می تواند به آنها متصل شود را نمایش می دهد.

1 3

زمانی که براساس دسته بندی داده، برنامه مورد نظر را برای اتصال به منبع داده انتخاب می کنید، از شما خواسته میشود که اطلاعاتی مانند URL و گواهی نامه/اعتبارنامه های که Power BI Desktop برای اتصال به منبع داده از طرف شما نیاز دارد را وارد نمایید. در زیر مثالی از اطلاعات مورد نیاز برای زمانی که می خواهید به یک پایگاه داده SQL Server متصل شوید آورده شده است.

2 2

زمانی که از قبل به یک یا چند منبع داده وصل شده اید، ممکن است بخواهید داده ها را تغییر دهید بنابراین این روش قابل استفاده خواهد بود.

 

Cleaning and Transforming Data

می توانید داده ها را با استفاده از Query Editor  در Power BI Desktopپاک و تبدیل کنید. با استفاده از EditorQuery ، می توانید تغییراتی در داده مانند تغییر نوع داده ، حذف ستونها یا ترکیب داده ها از چندین منبع را ایجاد نمایید. در زیر تصویری از EditorQuery نمایش داده شده است.

3 1

کلیه مراحلی که توسط شما باعث ایجاد تغییرات و تبدیل داده ها می شود توسط EditorQuery ضبط می گردد، به طوری که هر بار که quryمون به منبع داده ها وصل میشه این مراحل به طور خودکار انجام می شود  و همیشه داده ها به روشی که مد نظر شما بوده و شما مشخص کرده اید شکل گرفته و نمایش داده می شود.

در تصویر پایین می توانید صفحه نمایش Query Settings که برای یه query اصلاح شده است را ببینید.

4 1

Create Visuals (ایجاد تصاویر/نما)

پس از اتمام انجام تغییرات داده های خود، اکنون می توانید داده ها را در غالب تصویر (مانند نمودار، جدول و ....) ملاحظه نمایید. به سادگی فیلدها را به سمت صفحه گزارش بکشید تا نمودار ایجاد شود. تصویر زیر نمونه ای از (داده ها در غالب تصویر) را نمایش می دهد.

5 1 768x329

انواع مختلفی از تصاویر وجود دارد که می توانید در Power BI Desktop انتخاب کنید. برای ایجاد یا تغییر در تصویر، کافی است آیکن آن را از صفحه Visualizations انتخاب کنید. اگر از قبل تصویری را برای گزارش گیری انتخاب کرده باشید و مجدد روی آیکن جدید کلیک کنید، تصویر شما به گزارش تصویر انتخابی تغییر خواهد کرد. اگر انتخاب تصویری برای گزارش وجود نداشته باشد، بر اساس انتخاب شما یک تصویر جدید از گزارش ساخته می شود. تصویر زیر نمونه ای از یک صفحه Visualizations است.

6 1

می توانید Visualهای بیشتری نیز به مجموعه تصاویر قبلی و موجود اضافه کنید که این امکان از طریق افزودن از فایل های دیگر و یا خرید و دریافت از سایت ها امکان پذیر است. همچنین می توانید تصویری که خودتان ساخته اید را حذف کنید. برای افزودن تصاویر بیشتر، طبق شکل زیر بر روی علامت سه نقطه در قسمت آخر صفحه visualizations کلیک کنید.

7 1

 

How to Create a Visual (چگونه یک نما(تصویر) ایجاد کنیم)

برای ایجاد یک نما، نیاز هست که ابتدا شما بدانید که چه نوع تصویری در نظر دارید.  در این مثال ، نمودار دایره ای (Pie) ساده ای را انتخاب خواهیم کرد که شامل اطلاعات عددی از وضعیت پروژه های مختلف است.

8 1 1024x425

 

بعد از کلیک بر روی تصویر، روی جدولی که می خواهید داده ها را بر روی آن بکشید کلیک کنید. فیلدهای مورد نیاز برای تصویر را جستجو کنید. در این مثال ما به دنبال نام و وضعیت پروژه ها هستیم. عملیات را می توانید در تصویر زیر مشاهده نمایید.

 

9 1 1024x400

 

 

Create Reports ایجاد گزارشها

به مجموعه ای از تصاویر در یک فایل Power BI Desktop گزارش Report گفته می شود. درست مانند گزارش معمولی شما در اکسل که شامل چندین صفحه می باشد، گزارش Power BI Desktop نیز می تواند یک یا چند صفحه داشته باشد. در شکل زیر مثالی از گزارش وجود دارد که شامل چندین صفحه است.

 

10 1024x552

این گزارش در کل دارای نه صفحه است

 

Share Reports اشتراک گذاری گزارش ها

زمانیکه گزارش شما برای به اشتراک گذاری با دیگران آماده شد، می توانید آن را در سرویس Power BI منتشر کنید، و قابلیتی ایجاد کنید تا هر کسی که در سازمان مجوز دسترسی به Power BI را دارد بتواند گزارش را دریافت کند. برای انتشار گزارش خود ، بر روی دکمه انتشار در نوار صفحه اصلی Power BI Desktop  کلیک نمایید.

 

11 1024x179

 

پس از کلیک بر روی دکمه انتشار، Power BI Desktop شما را با استفاده از اکانت Power BI خود به سرویس ذکر شده متصل می کند. اگر از قبل وارد سیستم شده باشید ، پنجره ای را به شما نشان می دهد که از شما سوال میشود: تمایل دارید گزارش را در کدام قسمت سرویس قرار دهید؟  به طور مثال فضای کاری، فضای کاری تیم، و یا مکان های دیگر...

 

12

توجه داشته باشید که شما باید مجوز Power BI را داشته باشید تا بتوانید گزارش ها را در سرویس به اشتراک بگذارید.

Power BI شیرپوینت

هوش تجاری شیرپوینت

برترین مطالب آموزشی

این آموزش به سه بخش  اصلی تقسیم می شود: دریافت آیتم های انتخاب شده با استفاده از
در این مقاله جایگزین کردن فرم نینتکس را با پاورفرم توضیح خواهیم داد. این مقاله به
در این آموزش، ما در مورد چگونگی ایجاد یک وب پارت چارت سازمانی (JavaScript (jsom در
برای اینکه ارتباط شیرپوینت، Lync و Nintex را برقرار کنیم باید به صورت زیر عمل کنیم:
دانلود کتاب آموزشی شیرپوینت مقدمه: شما برای سازمان خود نیاز به نرم افزاری دارید که
یکی از قابلیت های مهم نرم افزار SharePoint ارتباط کامل با مجموعه آفیس می­باشد ...
آموزش پاورفرم - اسکریپت های کاربردی اسکریپت های مربوط به گرید   مقدار دهی
ایجاد آیتم در یک لیست با استفاده از JavaScript object model (jsom) کد مورد نظر را در یک
آموزش پاورفرم - اسکریپت های کاربردی  اسکریپت های مربوط به تاریخ برای
//courtesy of BoogieJack.com function killCopy(e){ return false } function
همانطور که مستحضر هستید اکشن عملیات موازی یا Parallel   همانطور که مستحضر

برخی از سامانه های طراحی شده

meeting
09 اسفند 1398
5:00pm 6:00pm
cache/resized/a1f319dcd310423b7b94557726a42895.jpg
09 اسفند 1398
5:00pm 6:00pm
3
18 بهمن 1398
5:00pm 6:00pm
3
06 بهمن 1398
5:00pm 6:00pm
cache/resized/765d5e6f887f6f9713212b8b665b99ed.jpg
26 آذر 1397
5:00pm 6:00pm

تماس با ما

شیرپوینت سنتر

  • آدرس: استان تهران ، خیابان بهشتی ، خیابان سهروردی شمالی ، خیابان امامی ، پلاک 8
  • شماره تماس: 021-77465290  و 09127192570
  • ایمیل: info@sharepointcenter.ir

دپارتمان شیرپوینت ایران

بالا