شیرپوینت چیست ؟
مطلب ویژه

29 مرداد 1398

شیرپوینت چیست ؟

شیرپوینت ابزاری بسیار با اهمیت برای ۷۸ درصد از ۵۰۰ شرکت آینده دار جهان می باشد که توانستند برای توسعه و کارایی بیشتر ظرفیت های آنلاین و آفلاین خود بهره ببرند.

شیرپوینت مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های تحت وب است کهبستر مناسبی برای پرتال های داخلی،مدیریت فایل ها و اسناد،شبکه های اجتماعی ، مالی و حسابداری ، انبارداری ، مدیریت کیفیت ، منابع انسانی ، ارتباط با مشتری ، مارکتینگ و بازاریابی ، بازرگانی ، فروش ،کنترل و مدیریت پروژه ها،مکاتبات اداری ،اکسترانت ،وب سایت ها،جستجوی سازمانی ،گزارش سازی و هوش تجاری است.

شیرپوینت همچنین امکان یکپارچه سازی سیستمها ،فرایند ها و اتوماسیون های گردش کار را دارا می باشد. به صورت پیش فرض رابط کاربری شیرپوینت مشابه مایکروسافت آفیس است و یکپارچگی بالایی با مجموعه آفیس دارد. ابزارهای تحت وب شیرپوینت به گونه‌ای طراحی شده است که توسط کاربر غیر فنی قابل استفاده باشد.

شیرپوینت SharePoint با ارائه قابلیت ها و ویژگیهای متعدد در حوزه های کلیدی، بهره وری و تحرک پذیری، فرآیند راهبری و محافظت از اطلاعات و ارتباطات را آسان تر کرده و در عین حال کاربران را قادر می سازد تا در حین برآورده سازی نیازمندی ها، از تحرک پذیری بیشتری در مدیریت امور کسب وکار برخوردار شوند.

کاربرد شیرپوینت

*توانمند سازی تیمهای کاری با بکارگیری ابزارهای ارتباطی قدرتمند

*مدیریت مستندات با اطمینان کامل از یکپارچگی موجود بین انواع مستندات

*رابط کاربری ساده و بالا بردن سرعت در راهبری و کاربری سیستم های مبتنی بر آن

*امکان پیاده سازی فرایندهای کوچک و بزرگ کاری

*کاهش ریسک و پیچیدگی در تامین امنیت داده های تجاری

*کنترل حرفه ای سطوح دسترسی کاربران در دسترسی به منابع اطلاعاتی سازمان

*بهره گیری از سیستم اشتراک مستندات با امکانات پیشرفته ای چون: تحویل گرفتن و دادن فایل ها، کنترل نسخه بندی، گردش کاری تائید محتوا، افزودن متا دیتا و نماهای سفارشی و سطل بازیافت

*توسعه ساده سیستم ها و راه حل های مبتنی بر آن با استفاده از ابزارهای اصلی و کمکی جهت برآورده سازی نیازهای تجاری

*فراهم سازی یک زیرساخت پیشرفته و سودمند تحت وب برای پیاده سازی سایر سیستم های اطلاعاتی درون و برون سازمانی

استفاده از این محصول متمایز و دارای قابلیت های استثنایی در سازمان و شرکت های تحت مدیریت شما می تواند شما را از لحاظ اتوماسیون سازی سیستم داخلی و مدیریت سیستماتیک سازمانی نسبت یه سایر شرکت ها و سازمان ها متمایز نماید .

مهمترین مزایای شیرپوینت:

یکپارچگی با ابزارهای OFFICE 365

شیرپوینت به راحتی با سایر محصولات مایکروسافت مانند Outlook، MSTeams و OneDrive یکپارچه می شود و یک تجربه دیجیتالی یکپارچه ایجاد می کند و در زمان سازنده صرفه جویی می کند. در این بخش فقط چند نمونه از این روش آورده شده است:

  • با یکپارچه‌‌سازی Outlook و SharePoint، کارمندان می‌توانند به پیوست‌ها و اسناد موجود در شیرپوینت بدون نیاز به ترک Outlook دسترسی داشته باشند.
  • با یکپارچه‌‌سازی OneDrive و SharePoint، کاربران می توانند روی اسناد به صورت محلی کار کنند در حالی که همه تغییرات به طور خودکار با شیرپوینت آنلاین تقریباً بصورت همزمان همگام می شوند. مهم نیست که یک فایل کاری را در رایانه خانگی گذاشته باشید - فایل‌های شما همگام هستند و از هر کجا قابل دسترسی هستند.
  • هنگام کار در تیم‌های MS، می توانید تب سایت شیرپوینت را مستقیماً به تیم‌های MS خود اضافه کنید. این یکپارچه‌‌سازی به شما کمک می کند به اسناد پروژه دسترسی داشته باشید و فعالیت‌ها را پیگیری کنید و هرگز مجبور به ترک تیم‌های MS نباشید.

به این ترتیب شیرپوینت ابزارهای فردی را به هم متصل می کند و اطلاعات را از سیلوها خارج میکند. به این دلیل که نیازی به ایجاد این یکپارچه‌‌سازی از ابتدا ندارید، هزینه های توسعه کمتر خواهد بود. به نوبه خود، کارمندان راه‌های بیشتری برای بهبود فرآیند کسب و کار و کار خود به دست می آورند.

مقیاس‌پذیر و قابل‌تنظیم

شیرپوینت بسیار مقیاس پذیر است و می تواند در سازمان‌هایی با حداقل150 کارمند و حداکثر 20000 کارمند و فراتر از آن استفاده شود.

برخلاف بسیاری از محصولات جایگزین اینترانت، می‌توانید شیرپوینت را با قابلیت‌های مورد نیاز خود که برای کسب‌وکار نیاز دارید، تقویت کنید. این تمرین رایج و مطمئن است.

web part‌های مختلف، برنامه‌ها و جریان‌های کاری را می‌توان به پلتفرم اضافه کرد. بسیاری از آن‌ها به هیچ گونه توسعه‌ای نیاز ندارند و می توانند توسط کاربران پیشرفته ساخته شوند. همانطور که یک شرکت رشد می کند، شیرپوینت می تواند یک راه‌حل انعطاف‌پذیر ارائه دهد که با یک محیط تجاری جدید تکامل می یابد.

نکته کلیدی این است که اطمینان حاصل کنید که معماری سایت شیرپوینت شما مقیاس‌پذیر است و می تواند با تکامل شرکت تغییر کند.

بدون نیاز به کدزدن

پیچیده بودن نرم‌افزار می تواند باعث شود کارمندان در برابر پذیرش آن مقاومت کنند. و هیچ‌کس نمی‌خواهد روی فناوری جدید سرمایه‌گذاری کند تا فقط شاهد رها شدن آن توسط کاربران باشد. کاربران تجاری پلتفرمی را ترجیح می دهند که استفاده از آن از همان ابتدا آسان باشد و فقط برای راه اندازی آن به مهارت‌های کدنویسی نیاز نداشته باشد. به روز رسانی‌های اخیر شیرپوینت آن را به یک راه‌حل عالی برای کاربران غیر فنی تبدیل کرده‌است.

به عنوان مالک یک منطقه تجاری، برای ایجاد یک سایت شیرپوینت کاربردی از ابتدا  نیاز ندارید که توسعه دهنده باشید. با نگاهی به شیرپوینت، کاربران قدرتمند می توانند از قالب‌های در دسترس استفاده کنند و سایت‌های خود را در عرض چند دقیقه راه اندازی کنند.

شخصی سازی و هدف گذاری محتوا

با هدف گذاری مخاطب، شیرپوینت می تواند یک تجربه شخصی سازی شده برای هر کاربر ارائه دهد. کارمندان می توانند محتوای مرتبط متناسب با مکان، عملکرد یا بخش و سطح ارشدیت خود را دریافت کنند. این هدف گیری مجوزها را تغییر نمی دهد، بنابراین بقیه محتوا همچنان با جستجو یا پیوندهای مستقیم در دسترس است.

کنترل های امنیتی

مایکروسافت هر سال یک میلیارد دلار در cloud security سرمایه گذاری می کند. جای تعجب نیست که نهادهای دولتی شیرپوینت آنلاین را به سایر پلتفرم های اینترانت مبتنی بر ابر ترجیح می دهند! مشتریان دولتی جامعه ابری ما (GCC) تقریباً از مجموعه ویژگی‌های مشابه مشتریان تجاری برخوردار هستند.

چیزی که شیرپوینت را متمایز می کند تا حدی قابلیت پیشرفته آن برای مدیریت مجوزهای کاربر و نحوه ارتباط آنها با عملکرد است. شرکت ها می توانند دسترسی کاربران به سایت ها، لیست ها و کتابخانه های مختلف را کنترل کنند. آنها می توانند تنظیم کنند که چه کسی می تواند اسناد را مشاهده، ویرایش یا حذف کند یا بسیاری از اقدامات شیرپوینت دیگر را انجام دهد. مجوزها را می توان برای یک کاربر یا چند کاربر در همان گروه Office 365 تنظیم کرد.

به طور مداوم در حال تحول است

تا همین اواخر (3 تا 5 سال پیش)، بسیاری از کاربران گزارش می‌دادند که از فکر کار با شیرپوینت، به‌ویژه on-prem، می‌ترسیدند. شیرپوینت کند و درهم و برهم بود و کار کردن با آن سخت بود. برخی از کاربران هنوز نسبت به نصب شیرپوینت موجود خود انتقاد دارند، اما همه چیز تغییر کرده است.

در سال های اخیر، این پلتفرم به شدت تغییر کرده است. با تجربه شیرپوینت مدرن، این پلتفرم کاربرپسندتر، سریعتر، mobile-responsive است و با آنچه کاربران در وب به آن عادت کرده اند، هماهنگ است. کاربران دیگر نیازی به مبارزه با بارگذاری کند صفحه و محدودیت های غیر منطقی ندارند. شیرپوینت اکنون بهتر با سایر سرویس‌های Office 365 مانند Teams و MS Flow ادغام می‌شود و آن‌ها را به بخشی جدایی‌ناپذیر از محل کار دیجیتال تبدیل می‌کند.

شیرپوینت تکنولوژی پیشرو اینترانت است

با 19 سال حضور در بازار، شیرپوینت جایگاه خود را به عنوان پرکاربردترین راه حل همکاری حفظ کرده است. حدود 80 درصد از شرکت های Fortune 500 از شیرپوینت برای اینترانت، ارتباطات داخلی و همکاری استفاده می کنند. و با پیشرفتی که این پلتفرم داشته است، بعید است به این زودی ها از بین برود.

مایکروسافت نحوه گوش دادن به بازخورد مشتریان را تغییر داده است.

ده سال پیش، اگر ایده خوبی برای یک ویژگی یا بهبود داشتید، باید یک فرد داخلی و خودی یا یک MVP باشید تا توجه مایکروسافت را به خود جلب کنید و حتی در آن زمان، هرگز نمی‌دانستید که پیشنهاد شما چه خواهد شد. حالا همه چیز تغییر کرده است. می‌توانید هزاران پیشنهاد ویژگی‌های فردی را ببینید و می‌توانید برای چیزهایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید دوباره جمع‌آوری کنید. مایکروسافت با نقشه راه خود و زمانی که بهبودها در دسترس خواهد بود شفاف است.

با این سرمایه گذاری در پلتفرم، این پلتفرم همچنان بهبود می یابد و با تغییر نیازهای کسب و کار تغییر خواهد کرد.

 

تماس با ما

شیرپوینت سنتر

  • آدرس: استان تهران ، خیابان بهشتی ، خیابان سهروردی شمالی ، خیابان امامی ، پلاک 8
  • شماره تماس: 021-77465290  و 09127192570
  • ایمیل: info@sharepointcenter.ir

دپارتمان شیرپوینت ایران

بالا