SharePoint Subscription

SharePoint Subscription

مایکروسافت روز دوشنبه پیش نمایش SharePoint Server Subscription را منتشر کرد ، این جدیدترین محصول سرور است ، که احتمالاً نشان دهنده تغییر در رویکرد مجوز سرور برنامه مایکروسافت است.

در این سه شنبه بیل بایر ، مدیر ارشد بازاریابی محصولات مایکروسافت برای شیرپوینت ، نسخه اشتراک اشتراک سرور را به طور مختصر توضیح داد. در حالی که این اطلاعیه چند ویژگی جدید را در محصول SharePoint Server Subscription Edition شرح داده است ، اما مجوزها و تغییرات پشتیبانی مربوط به آن را توضیح نمی دهد.

"به روز رسانی مداوم"

سازمانهایی که در حال حاضر SharePoint Onpremise در نسخه های مختلف را اجرا می کنند می توانند به آپگرید کردن آن به نسخه SharePoint Server Subscription همیشه به روز باشند ، زیرا که دیگر نسخه سروری بعد از نسخه SharePoint Subscription منتشر نخواهد شد و تنها بسته های Update بوده که روی همان نسخه نصب میشوند.

در حقیقت با SharePoint Server Subscription، چرخه ارتقاء نسخه های طولانی و پرهزینه اصلی را به پایان می رسانید تا ویژگی های جدید را دریافت کرده و به روز بمانید. مایکروسافت جدیدترین نوآوری ها را از طریق به روزرسانی هایی که می توانید در فارم های SharePoint Server Subscription Edition نصب کنید به مشتریان ارائه می دهد.

"ارتقاء محصول از SharePoint Server 2016"

کاربران SharePoint Server 2016 یا نسخه های بالاتر می توانند به نسخه اشتراک اشتراک سرور SharePoint ارتقاء دهند.

و

کاربران نسخه های قبلی SharePoint Server ابتدا باید به SharePoint Server 2016 یا SharePoint Server 2019 ارتقاء دهند تا بتوانند SharePoint Subscription را ایجاد کنند.

"نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز"

بر اساس این سند مایکروسافت در مورد نیازهای نرم افزاری ، نسخه SharePoint Server Subscription نیاز به استفاده از Windows Server 2019 یا Windows Server 2022 ، نسخه استاندارد یا Datacenter دارد. هر دو پیاده سازی Server Core و Desktop آن محصولات Windows Server پشتیبانی می شوند.

"ویژگی های جدید"

SharePoint Server Subscription همان سرویس SharePoint Online میزبانی شده توسط مایکروسافت نیست ، قطعات نرم افزاری SharePoint Server Subscription Edition در امکانات مشتری نصب می شود و مایکروسافت آن را برای این مورد تحت سرور مشتری طراحی کرده است.

محصول جدید SharePoint Server Subscription Edition با استفاده از Transport Layer Security (TLS) 1.3 به طور پیش فرض یا حداقل TLS 1.2 سود می برد. با این حال ، برای دریافت مزایای رمزگذاری شده در ترافیک ، سازمانها باید از Windows Server 2022 همراه محصول استفاده کنند.

SharePoint Server Subscription Edition از پروتکل احراز هویت OpenID Connect (OIDC) 1.0 پشتیبانی می کند ، که اجرای سیاست ها را برای مشتریان قبل از دسترسی آسان تر می کند ، مانند احراز هویت چند عاملی و تنظیم پیش شرط های دسترسی مشروط. پشتیبانی OIDC 1.0 " احراز هویت با ارائه دهندگان هویت ، مانند Azure Active Directory (AAD) ، Active Directory Federation Services (AD FS) 2016 یا بالاتر و ارائه دهندگان هویت شخص ثالثی که پروتکل OIDC 1.0 را پیاده سازی می کند" .

هنگام کار با SAML 1.1 یا OIDC 1.0 به عنوان ارائه دهندگان هویت ، مایکروسافت با ویژگی People Picker در SharePoint Server Subscription به مشکل پرداخت. پیش از این ، سازمان ها مجبور بودند یک  claims providerسفارشی با  C#بنویسند. هرچند با محصول SharePoint Server Subscription Edition نیازی به  claims providerسفارشی نیست.

SharePoint Server PowerShell

کاربران SharePoint Server Subscription Edition باید شیرپوینت سرور PowerShell را از طریق یک ماژول نصب کنند ، این دستورات "به طور خودکار در همه کنسول های Windows PowerShell در دسترس است." علاوه بر این ، محتوای راهنما از اینترنت قابل دانلود است.

مایکروسافت در سند ویژگیهای جدید خود توضیح داد: "cmdlets سرور SharePoint PowerShell همچنان به Windows PowerShell نیاز دارد." "این cmdlets با PowerShell Core 6.x یا PowerShell 7.x سازگار نخواهد بود."

سایت ها، لیست ها و کتابخانه

بهبود دسترسی در UX مدرن

SharePoint Server Subscription شامل بهبودهای متعدد دسترسی در UX مدرن است تا اطمینان حاصل شود که همه کاربران می توانند با SharePoint کارآمد باشند.

تصاویر کوچک در کتابخانه های اسناد و کتابخانه های تصویر

نسخه SharePoint Subscription می تواند تصاویر کوچک را در نمای Tiles  کتابخانه های اسناد و کتابخانه های تصویر ارائه دهد. این نسخه تصاویر کوچک از فرمت های رایج فایل های تصویری مانند PNG ، JPEG ، GIF و موارد دیگر را ارائه می دهد. و اگر فارم سرور شیرپوینت خود را به فارم سرور Office Online متصل کرده اید همچنین می تواند تصاویر کوچک از فرمت های سند محبوب مانند PDF ، اسناد Word ، اسناد پاورپوینت و فایلهای متنی غنی را ارائه دهد.

تماس با ما

شیرپوینت سنتر

  • آدرس: استان تهران ، خیابان بهشتی ، خیابان سهروردی شمالی ، خیابان امامی ، پلاک 8
  • شماره تماس: 021-77465290  و 09127192570
  • ایمیل: info@sharepointcenter.ir

دپارتمان شیرپوینت ایران

بالا